top of page

EASTER BLUE SKY Narnia Baltica to pierworodny syn Bafetki i Blusa ((Bianka znad Kaszubskiego Morza x Neverland Bluebird Singing In My Heart) - nasz Ptysio a Moniki Berek czyli PtysioBerek.

Berek już jako szczeniaczek zaczął swoją przygodę z wystawami psów i ze sportem kynologicznym.

W wieku 3 m-cy zadebiutował na Wystawie Psów Rasowych w Chojnicah, gdzie uzyskał tytuł Best Baby a następnie VICE BABY BEST IN SHOW.  Jeszcze kilkakrotnie prezentował się w ringu wystawowym, każdorazowo uzyskiwał wysokie lokaty i uznanie sędziów. W wieku 14 m-cy otrzymał ostatnią niezbędną ocenę do tytułu POLISH JUNIOR CHAMPION.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I na tym swoją prezentację w ringu zakończył ale nie spoczął na laurach ponieważ w wieku 4 miesięcy zaczął uczyć się podstaw agility, a miesiąc później trafił na obedience, które całkowicie pochłonęło Ptysia i Jego Właścicelkę Monikę. Początkowo trenowali jedynie w celu ogólnorozwojowym, jednak po dwóch miesiącach Monika postanowiła rozpocząć porządną, sportową karierę pod okiem wspaniałej trenerki Joanny Hewelt. Ptyś był wręcz stworzony do OBI, nastawiony na współpracę, skoncentrowany, opanowany, szybko uczący się, z typową dla retrievera pasją aportu. Po niecałym roku treningów Berek zadebiutował na zawodach, a w listopadzie dostał awans do klasy 1, wygrywając klasę 0 i uzyskując maksymalną liczbę punków. Klasę 2 zaliczył bardzo szybko. W najwyższej, 3 klasie, Berek wystąpił po raz pierwszy w lutym 2015, od razu zajmując II lokatę. Od tego czasu wielokrotnie startował w "trójkach" z sukcesami, nie raz stając na podium, również po zmianie regulaminów. M.in. zdobył tytuł Mistrza Obedience Retrieverów Republiki Czeskiej kl. 3 w 2015r. i Mistrza Obedience Retrieverów Polski kl. 3 w 2016r.

W 2014r. roku Monika i Berek spróbowali sił w dyscyplinie stworzonej dla retrieverów, wykorzystującej wrodzone predyspozycje – dummy. Berek debiutował w sierpniu na zawodach ZRnD, w klasie D-0, zajmując nieoczekiwanie lokatę III. Od tego czasu zaczęli trenować równolegle dwie dyscypliny – obedience i dummy. 2015r nie był tylko debiutem w klasie 3 obedience, również po raz pierwszy zaliczyli start w working testach w klasie E. W roku 2016 Berek dwukrotnie zaliczył klasę E, w obu przypadkach stając jednocześnie na III lokacie. Obecnie przygotowuje się do debiutu w klasie L working testów w kwietniu 2017 oraz walczy o miejsce w kadrze narodowej na Mistrzostwa Świata Obediecne.

Intensywna praca zaowocowała sukcesem i PtysioBerek zakwalifikował się do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata Obiedence w roku 2017 w Belgii. W roku 2108 będzie starał się utrzymać swoje starty na wysokim poziomie aby ponownie móc reprezentować PL na MŚ - tym razem w Holandii .... Trzymamy kciuki :-) 

                  Videorelacja ze startów OBI                                                                    Videorelacja ze startów dummy

bottom of page